Policia britanike ka publikuar emrat e tete shqiptareve te arrestuar ne nje operacion antidroge ne qytetin Brajton. Ramazan e Genti Çapa, Gledis Osmani, Ndricim Xhepa, Mevlan, Leonard e Kardi Dema si dhe Klinton Dani, te moshës nga 21 deri ne 35 vjeç, u ndaluan me një sasi lende narkotike qe kapte vlerën e disa mijëra paundeve. Ata shpërndanin droge te cilësisë se larte per klientët e tyre. Mediat britanike raportojnë gjithashtu se gjate operacionit u sekuestruan edhe nje sasi parash dhe disa automjete. Dy prej te arrestuarve akuzohen edhe per pastrim parash dhe armëmbajtje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *