Policia e Durrësit ka arrestuar një 35 vjeçar të dënuar për vrasje.

 

35 vjeçari i arrestuari është shtetasi Ervis Sinella, banues në Kavajë.

 

Sipas policisë shtetasi i mësipërm është dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës (vendim i lënë në fuqi nga Gjykata e Lartë) me  4 vite e 6 muaj burg për vrasje dhe armënbajtje pa leje.

 

Ngjarja ka ndodhur me 5 gusht 2009 në lagjen Nr.11, ku Sinella për motive të dobëta ka vrarë me armë zjarri shtetasin E.S.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *