Katër persona janë arrestuar orët e fundit në Tiranë për disa vepra penale.

 

Në mesin e të arrestuarve në flagrancë është edhe shtetasi algjerian T. T., 22 vjeç (endacak).

 

Ky person në rrugën “Ibrahim Rrugova”, në lokalin në pronësi të shtetasit S. H. ka prishur qetësinë publike dhe ka kanosur me një mjet prerës (thikë) pronarin e lokalit, shtetasin S. H. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua thika.

 

Ndërkohë po nga efektivet e Komisariatit Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit N. B., 55 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

 

Ndërkohe G. F., 28 vjeçe dhe I. E., 47 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *