Arrestohet nga policia e Durrësit një 28-vjeçar, për armëmbajtje pa leje.

Policia është sinjalizuar nga qytetarët për një shtetas që mbante armë zjarri.

Per rrjedhoje efektivet kanë ushtruar kontroll të befasishëm në banesën e shtetasit Silvester Grillo në lagjen nr 2.

Si rezultat i kontrollit shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe një sasi muncioni luftarak .

I riu akuzohet tashme per veprat penale “Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve, amëve shpërthyese dhe municionit‘’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *