Nje supergol i Thorgan Hazard i ka mjaftuar Belgjikes qe te fitoje kunder Portugalise dhe te prese nje bilete per ne fazen cerekfinale te Euro 2020.

Vellai i kapitenit te Belgjikes Eden Hazard, shenoi ne fakt nje gol fantastik ne minuten e 42 pas nje gjuajtje nga distanca duke vendosur nje ndeshje te tensionuar te luajtur me mire nga portugezet, por te pafat me disa raste.

Nje shtylle e Guerreros, nje goditje me koke e Ruben Dias dhe disa raste te Bruno Fernandes dhe Joao Felix, ishin episode qe nuk shkuan ne favor te skuadres se Cristano Ronaldos.

Portugalia eshte shkurorzuar tashme si kampione Europe, titull i fituar ne 2016 ndersa Belgjika do te luaje ne Mynih ne 2 korrik kunder Italisr ne cerekfinale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *