Policia e Durrësit ka kryer një kontroll të befasishëm në farmacitë e qytetit për të ndëshkuar ata që abuzojnë me çmimet në kohën e koronavirusit.

 

Sipas njoftimit, gjatë kontrollit u konstatua se dy pronare farmacie shisnin produktet pa kupon tatimor dhe me çmime abuzive.

 

Dy pronaret, S. L,, 32 vjeçe banuese në Durrës dhe E. D., 40 vjeçe banuese në Shijak, u proceduan penalisht. Gjatë operacionit “Medikamenti” u sekuestruan një sasi dezinfektantësh për duart pa faturë tatimore.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.