Policia e Tiranës ka dhënë detaje mbi përplasjen e policisë bashkiake dhe protestuesve brenda parkut të liqenit. Sipas bluve të kryeqytetit, polici bashkiak që humbi ndjenjat, ishte Dritan Hardhia 35 vjeç dhe u godit me grusht nga studenti 20-vjeçar Aranit Beqiri, me origjinë nga Kosova. Gjithashtu sipas policisë, edhe një qytetar me iniciale I.M, 31 vjeç ka humbur ndjenjat gjatë protestës. Studenti 20-vjeçar u shoqërua në komisariatin nr 1. Në të njëjtën kohë është ndaluar edhe aktivisti i shoqërisë civile, Zirkon Disha.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *