Një 27 vjeçar nga Pogradeci është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se do të trafikonte armë zjarri dhe municione luftarake drejt Maqedonisë. Ne banesën e Redi Hymetllarit, policia gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri, një shotgan dhe 720 fishekë. Dyshohet se 27-vjeçari do t’i trafikonte ato ne vendin fqinj, duke kaluar nga mali.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *