Arrestohet  në  flagrancë,  pronari i  lokalit, në fshatin  Dardhas  20 vjeçarin Romario  Muçka. 20 vjeçari akuzohet  për  veprat penale : “Plagosja e rëndë nga pakujdesia” si edhe “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse, djegëse  dhe  radioaktive”. Ai u arrestua rreth orës 18.00, në Dardhas, në  lokalin  pronë e tij, ku shpërtheu një bombël gazi,  ku për pasojë janë dëmtuar 24 shtetas. Sipas policisë 14 shtetas janë transportuar në Tiranë, për mjekim më të specializuar, 3 ndodhen në Spitalin Rajonal Korçë dhe 7 shtetas në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *