Dy efektivë policie janë vrarë në orët e para të mëngjesit të së hënës në Gjermani.

 

Sipas Bils, policët ndodheshin në krye të detyrës gjatë një kontrolli trafiku në rrethin Kusel në Rheinland-Pfalz. Të shtënat fatale për dy efektivët janë regjistruar rreth orës 04:20 të mëngjesit.

 

Sipas informacioneve, ata dërguan fillimisht një mesazh radiofonik ku thuhej se kishin ndaluar një automjet të dyshimtë për kontroll.

 

Menjëherë pas kësaj thirrje ka ardhur edhe një mesazh i dytë “Ata po qëllojnë mbi ne”, janë shprehur dy efektivët dhe më pas kontakti i radios është shkëputur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *