Nga denoncimi për zhdukjen e tij, teksa aventura e dështuar në tentative për të përshkruar me not distancën Ksamil-Korfuz.

 

Historia e cuditshme vjen nga Ksamili, aty disa turiste polak kishin vendosur të bënin disa ditë plazh.

 

Të hënën rreth prës 10:00 shtetasi Zbibnië Kaczoroëski, 74 vjeç I kishte thënë grupit të miqve të tij polak se dëshironte të pinte një kafe në Korfuz, dhe për ta arritur këtë do të përshkronte me not distancën deri atje.

 

Pasi shumë orësh, drejtuesja polake e guides, shtetesja 29-vjecare me iniciale D.R., ka bërë denoncim në polici për zhdukjen e turistit, gjë e cila ka vënë në lëvizje forcat e rendit.

 

74-vjecari u gjet pas shumë orësh I rraskapitur dhe në gjëndje jot ë mirë fizike, në ishullin e vogël të Tongos, disa kilometra larg Ksamilit.

 

Në fakt 74-vjecari polak kilometrat I kishte bërë më not, mirëpo jo në drejtimin e duhur, pasi në vend që të shkonte me not në Korfuz për të pirë kafe, u gjet në Tongo, një ishull po në tokën tone ku nuk ka as kafe dhe lokale, pasi është një ishull I vogël I shkretuar I rrethuar nga uji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.