Fishkëllima dhe pështyma si një mirëseardhje. Ishte kjo atmosfera ne stërvitjen e kombëtares spanjolle ne prag te sfidës me Shqipërinë, vetëm pak kilometra larg Madridit. Gerard Pike mbrojtësi i Barcelone dhe ekipit kombëtar spanjoll, u sfida hapur nga fansat e skuadrës kombëtare ne qendrën sportive Las Rozas.

 

Me sa duket, tifozët nuk ja kane falur deklaratat e mbrojtësit ne favor te pavarësisë se Katalonjes dhe dëshirën e tij per t’u larguar nga kombëtarja spanjolle.

 

“Pike bastard, ky është atdheu yt” këndonin tifozët. Atmosfera ishte mjaft e nxehte aq sa disa prej tifozëve u larguan nga guardia civil, e pranishme ne stërvitjen e kombëtares. Spanja luan kundër Shqipërisë ne 6 tetor pa disa lojtare ne formacion si Carvahal dhe Injesta, ndërsa situata duket e renduar pas çështjes “Katalonja”. Spanja mban vendin e pare ne grupin g me 22 pike, 3 me shume se Italia.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.