Dita parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në orët e mesditës.
Në fushën termike, temperaturat pritet të pësojnë rritje në vlerat maksimale.
Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bredgetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *