Mot i kthjellët ka përfshirë vendin dhe kështu do të jetë edhe ditën e premte. Vranësira kalimtare parashikohen në mesditë përgjatë zonave malore.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e verilindja e lehtë dhe mesatare në orët e mesditës kryesisht përgjatë bregdetit duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit në forcën 4.

Temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të forta. Më konkretisht në:
zonat malore 14°C deri në 30°C
zonat e ulëta 20°C deri në 34°C
zonat bregdetare 21°C deri në 33°C
Ditë të mbarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published.