Një atentat është planifikuar ndaj katër deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, Armend Zemaj, Avdullah Hoti e Arben Gashi si  dhe dy deputetëve të PDK-së Memli Krasniqi dhe Ganimete Musliu.

 

Këtë e kanë konfirmuar vetë deputetët të cilët  pavarësisht  kësaj kanë marrë pjesë në seancën plenare si zakonisht. Ata theksojnë se nuk ndihen të rrezikuar dhe se  gjithcka është në dorë të drejtësisë.

 

 Lumir Abdixhiku

 

Kryetar i LDK-së

 

Janë çështje të organve të drejtësisë.Nuk ndihemi te rrezikuar,vazhdojme punen tone si gjithmone

 

Armend Zemaj

 

Deputet i LDK-së

 

Gjithcka është në dorën e e organeve te rendit te republikes se kosoves.Eshte ne doren e tyre. Ne bejme punen tone.Cdo gje qartesohet nga policia dhe hetuesia

 

Policia e Kosovës ka refuzuar te jape me shume detaje mbi këtë plan me argumentin se gjitha eshte ne hetim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *