Subscribe

Nxirrni serish xhupat nga garderoba pasi dimri ose “plakat” siç njihen këtë periudhe nga folklori, ende nuk kane ikur! Edhe pse ndodhemi ne mes te pranverës, kjo jave do te shënoje temperatura tipike dimërore. E premtja e 21 prillit parashikohet te jete dita me e ftohte e pranverës. Temperaturat do te zbresin 8 grade, ndërsa ne zonat malore rikthen reshjet e dëborës dhe ngricat.

 

Për sinoptikanet, kjo situate nuk është normale per stinën ku ndodhemi. Deri ne fundjave i gjithë territori i vendit, do te jete nen ndikimin e masave te ftohta qe vijnë nga veriu i Europes. Ne fillim te javës pritet nje përmirësim i motit dhe rritje graduale e temperaturave

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *