Disa të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në Tiranë.

 

Sipas policisë së kryeqytetit, rreth orës 20:20, në zonën e njohur si Kinostudio, dy persona ende të pa identifikuar dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në krah shtetasin E. D.

 

Ky i fundit u dërgua në S.Q.U. dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Nga hetimet paraprake dyshohet se është përdorur një armë zjarri e kalibrit të vogël.

 

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve si dhe për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *