Dy persona mbetën të plagosur mëngjesin e kësaj të mërkure në Krujë. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:45 në një lokal bastesh në qytet. Të plagosurit janë Ramazan Shullazi 55 vjeç dhe Genc Goga 30 vjeç, të dy nga Kruja. Sipas policisë, shkak i ngjarjes që precipitoi deri në përdorimin e armëve, ishte një konflikti çasti për motive të dobëta, mes autorit dhe 2 të plagosurve. Dyshohet se ata u konfliktuan për një femër. Në momentin e incidentit palët kanë qenë nën efektin e alkoolit. Policia bëri të mundur identifikimin e autorit dhe e shpalli në kërkim.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *