Një plagosje me armë zjarri ndodhi pasditen e kësaj të premte në Tiranë.

 

Shtetasi Qani Muça 55-vjeç ka plagosur me armë zjarri punonjësin e Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit, Ilirjan Gavelli 52-vjeç teksa ishte në krye të detyrës.

 

Bgjarja ka ndodhur rreth ores 17:30, në kryqëzimin e rrugëve “Todi Shkurti” me rrugën “Kristaq Capo”.

 

 

Punonjësi i Inspekoriati i Mbrojtjes së Territorit sapo kish përfunduar zbatimin e një vendimi.

 

 

50-vjeçari u dërgua në spital dhe ndodhet në sallë nën kujdesin e mjekëve.

 

 

Autori u kap nga shërbimet.

 

 

Tiranë

Plagosi me armë zjarri një punonjës të I.M.T-së, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.1 kapin dhe shoqërojnë menjëherë autorin e dyshuar.

Policia sekuestron dhe armën e zjarrit pistoletë, e cila dyshohet se është përdorur gjatë kryerjes së krimit.

Më datë 12.08.2022, rreth orës 17:30, në kryqëzimin e rrugës “Todi Shkurti” me rrugën “Kristaq Capo”, shtetasi Q. M., 55 vjeç, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri, punonjësin e i IMT-së, shtetasin I. G., 52 vjeç, i cili sapo kishte përfunduar ekzekutimin e një vendimi.

52 vjecari është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Autori është kapur nga shërbimet e Policisë dhe është shoqëruar në komisariat, së bashku me armën e përdorur gjatë kryerjes së krimit, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.