Gjykata e Kurbinit la në burg autorin e plagosjes së dyfishtë së dajë dhe nip pak ditë më parë në Mamurras. Togat e zeza,e cilesuan të drejtë ndalimin e Aurel Shurbit.

Ky i fundit sipas policise se Lezhes per arsye banale qëlloi me armë dajë e nip,të cilet morën plagë në këmbë.

Pas ngjarjes autori u vetëdorëzua. Megjithatë Agron Mema 50 vjec dhe Klevis Leka 29 vjec fatmirësisht janë  jashtë rrezikut për jetën.

Gjykata e Kurbinit dha masën e arrestit me burg nën akuzen e vrasjes së mbetur në tentativë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *