Policia e Mallakastrës ka shoqëruar një 38-vjeçar, i cili ka plagosur me thikë një tjetër person. Raportohet se shkak është bërë një konflikt për motive të dobëta. Policia ka ndërhyrë dhe ka neutralizuar autorin.

 

38-vjeçari mësohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor. 22-vjeçari i plagosur ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjylatës së Fierit, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *