Një 43-vjeçar është plagosur me thikë këtë të martë në Sarandë.

 

 

Policia bën me dije se ai është qëlluar nga një 38-vjeçar për motive të dobëta.

 

 

I plagosur është dërguar në spital ndërsa autori që u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes është shpallur në kërkim nga Policia.

 

 

Sarandë

Plagosi me mjet prerës (thikë) një shtetas, shpallet në kërkim 38-vjeçari.

Vijon intesivisht puna për kapjen e tij.

Mëngjesit e sotëm, në ambientet e një lokali në Sarandë, dyshohet se shtetasi E. G., 38 vjeç, për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin S. N., 43 vjeç, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

38-vjeçari i larguar menjëherë nga vendngjarja, është shpallur në kërkim nga shërbimet e Policisë. Vijojnë kontrollet, me qëllim kapjen dhe nxjerrjen e tij, përpara përgjegjësisë penale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme hetimore në lidhje me këtë rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *