Policia identifikon dhe arreston tre autorët e plagosjes së 57-vjeçarit në qytetin e Ballshit, në lagjen “5 Shkurti”.

Në pranga ranë F. Z., 42 vjeç; F. A., 53 vjeç dhe F. M., 44 vjeç të tre banues në Mallakastër.

Pas një konflikti të çastit, ata dhunuan 57-vjeçarin me iniciale P. S., i cili u konstatua i shtrirë përtokë në gjendje të rëndë shëndetësore.

I plagosuri ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore, nën kujdesin e mjekëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *