Pas përfundimit të pjesës së parë së ndeshjes mes Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania Stadium”, me rezultatin e barabarte 0-0, 45 minutëshi i dytë ka nisur i vrullshëm.

Trajneri Edi Reja ka hedhur ne fudshen e lojes sulmuesin e Sauthempton, Armando Broja në minutën e 58 për të provuar zhbllokimin e ndeshjes me Poloninë.

Sulmuesi i talentuar ka qene hero i kuqezinjve ne dy takimet e fundit te fituara kunder Hungarise ku ai ka shenuar dy gola.

Kombëtares kuqezi i duhet një fitore mbremjën e sotme për të mbajtur gjallë ëndrrën Katar 2022, por deri ne minuten 58 ndeshja vazhdon 0 me 0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *