Juventus duket se do ti befasojë me zgjedhjen e trajnerit të ri. Shkarkimi i Sarrit u shoqërua me daljen në skenë të shumë emrave si pauses të tij nga simone Inzgahi tek Zidane dhe Mancini. Mirëpo në orët e mbrëmjes së kësaj të shtune mediat italiane bënë të ditur se në mënyrë surprise drejtuesit bardhezinj kanë avancuar ndjeshëm tratativat me Andrea Pirlon. Një ish futbollist I madh I Inter, Milan dhe Juventus por pa eksperiencë në training. Bardhezinjte I kishin dhënë pak ditë më parë postin e trajnerit të Juventusit U 23, mirëpo tashmë kanë ndërruar mendim dhe gjasat që ai të jetë trajner I skuadrës së parë janë shumë të mëdha. Është vetëm cështje orësh që të bëhet edhe zyrtarizimi I marrëveshjes mes palëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *