Ndërohet peshëngritësi kampon i Europës Briken Calja nga qarku i Elbasanit me titullin “Nderi Qarkut”.

 

Në cermoni ishin te pranishëm miq, sportistë si dhe politikan të shumtë mes të cilëve, deputeti PS, Taulant Balla, ish-kryebashkiaku I Elbasanit Qazim Sejdini, apo dhe ai I Cërrikut, Altin Toska që vjen nga radhët e LSI.

 

Në fjalën e mbajtur të pranishmit vlerësuan figurën sportistit Calja si një sportist që nuk ka nderuar vetëm qarkun e Elbasanit por të gjithë Shqipërinë.

 

Ndërsa deputeti Balla u shpreh se vlersimi për Brikenin është shtysë për mazhorancën që te kontribojë për sportistë elitare.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.