Një shpërthim në një fabrikë municionesh në Ankara të Turqisë, ka lënë të vdekur pesë persona njofton Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.

 

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 08:45 në kompleksin e Korporatës shtetërore të Industrisë Mekanike dhe Kimike, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

 

Autoritetet thanë se kanë nisur një hetim për shkakun e shpërthimit, raporton REL.

 

Raportohet se në zonën e shpërthimit janë dërguar disa autoambulanca dhe zjarrfikësit.

 

Xhamat e disa dyqaneve dhe shtëpive në zonat përreth u thyen nga forca e shpërthimit, njoftoi televizioni NTV.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *