Menjëherë pas vendimit të Prokurorisë së Fierit për të pushuar çështjen e akuzave publike të Zaganit mbi eproret dhe familjarët e ministrit Tahiri, për mungesë faktesh, kane ardhur reagimet politike nga qeveria dhe opozita. Në një postim në rrjetin social facebook, ministri i brendshëm Tahiri deklaroi se “Prokuroria vërtetoi gënjeshtrat e policit ne arrati, ndërsa SHQUP-it i humbi edhe llumi i rrenave”. I menjëhershëm ka qënë reagimi i liderit të opozitës Lulzim Basha. Ky i fundit po përmes facebookut, tha se nuk ka gjethe fiku dhe Prokurori qe mbulon mëkatet-krime te Tahirit. Basha shtoi se makina audi e ministrit Tahiri ishte taksia me e famshme e drogës ne aksin Fier-Vlorë, fakt të cilin sipas tij, e ka pranuar dhe kryeministri Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *