Subscribe

Mbledhja e Parlamentit shenoi nje nga perplasjet me te ashpra mes mazhorances dhe opozites me nje seance qe nisi me replika e fyerje.

 

Debati u fokusua te kriza energjitike per te cilen opozita lajmeroi se do te depozitoje neser padi ne Prokurorine e Posacme kunder Krimit te Organizuar dhe Korrupsionit

 

“Krizë që vetëm pak ditë më parë dhe pak ditë më pas asaj të diele të shtrinte dorën edhe një herë për ta zhytur Shqipërinë edhe më thellë në borxh. Kjo shifër e lartë nuk do të vij tek ju, as tek familjet tuaja, kjo shifër e lartë do të vihet në dispozicion të OSHEE-së, bandës më të madhe të patronazhistëve dhe kryekriminelit Ardian Çela, si mëlçitë që i varen në qafë ujkut.”

 

Perplasja ne parlament mes dy politikaneve perfshiu edhe akuzat ndaj biznesit te madh, e si rrallehere Lulzim Basha permendi edhe ata qe ai i cileson oligarke, edhe pse per shefin e qeverise kjo taktike politike eshte thjesht vendosje gjobe.

 

“Emra do? Ti them unë. Të mori baca Çet ty? Të mori baca Çet? Kështu? Zymiri të mori për tynelin e Llogarasë? Ça emri tjetër do? Se janë futur dhe ca të tjerë që si dihet ku fillojnë paratë e drogës dhe ku mbarojnë paratë e tua dhe të zyrtarëve të tu. Se gjysmën e gropave i paguan droga në Tiranë, gjysmën i paguani me paratë që keni vjedhur shqiptarët. Se Tirana thotë nuk merret vesh nëse Çet Kastrati është pronari apo administratori i pasurive tua?”

 

Edhe pse ka me shume se nje muaj qe nuk vjen ne Parlament, Sali Berisha ka qene ne qender te sulmeve dhe replikave mes Edi Rames e Lulzim Bashes.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *