Policia e Korçës ka mund të vërë në pranga drejtuesin e mjetit që aksidentoi me pasojë vdekjen një 39-vjeçar. Policia njofton se 29-vjeçari i arrestuar ishte përfshirë në një aksident më datë 10 mars.

 

Pas aksidentit ai ishte larguar nga vendngjarja. Gjithashtu, policia ka arrestuar dhe një tjetër person, po ashtu i përfshirë në këtë aksident.

 

 Njoftimi i policisë:

 

Në vijim të veprimeve hetimore për aksidentin e ndodhur më datë 10.03.2023, në fshatin Lumalas, Korçë, ku si pasojë humbi jetën shtetasi O. Zh., 39 vjeç, banues në Korçë, specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë ndaluan shtetasin O. H., 29 vjeç, banues në fshatin Bulgarec, Korçë, pasi së bashku me shtetasin I. V. (i arrestuar më parë nga Policia), duke drejtuar automjetet e tyre respektive, janë përfshirë në aksidentin me pasojë vdekjen e 39-vjeçarit O. Zh. dhe më pas janë larguar nga vendi i ngjarjes. Po punohet për dokumentimin e plotë dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *