Një person ka humbur jetën mesditën e kësaj të mërkure në Ballsh, si pasojë e përplasjes nga makina.

 

Sipas policisë aksidenti ka ndodhur në Ballsh ku shtetasi G.M, 26 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka aksidentuar shtetasin I.M, 48 vjeç, i cili ishte duke ecur në këmbë.

 

Si pasojë e përplasjes 48 vjeçari nuk ka arritur të mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë rrugës për në Spitalin Rajonal Fier.

 

Ndërkohë policia e ndodhur në vendin e ngjarjes po vijon punën për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *