Një avion me 191 pasagjerë në bord u përplas. Mediat e huaja raportojnë se avioni po zbriste në Kerala të Indisë në momentin e aksidentit.

Deri tani, raportohet për 15 pasagjerë të vdekur dhe 35 të plagosur. Për katër të tjerët thuhet se janë akoma nën rrënojat e avionit.

Fluturimi Boeing-737 nga Dubai kishte në bord Indianët të cilët u bllokuan jashtë shtetit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *