Të paktën 21 persona kanë humbur jetën dhe mbi 50 të tjerë janë plagosur si pasojë e përplasjes së dy trenave në Aleksandri. Sipas autoriteteve, njëri nga trenat udhëtonte nga Kajro dhe një tjetër nga Port Said. Trenat u përplasën kokë më kokë në qytetin bregdetar. Ekipet e emergjencës janë në vendngjarje. Ende nuk ka asnjë informacion për shkaqet e aksidentit hekurudhor. Ndërkohe autoritetet po hetojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes se rende.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *