Subscribe

Si pasojë e erërave të forta dhe detit të trazuar, dy tragete janë përplasur mbrëmjen e kësaj të mërkure në portin e Durrësit. Tragetet ishin të linjës Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona.

 

Nga përplasja, nuk ka persona të lënduar apo dëme materiale.

 

Kjo ngjarje ka ndodhur në kushtet kur njëri prej trageteve ka qenë i ankoruar në Port, ndërsa trageti tjetër do të nisej për lundrim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *