Këtë të premte parashikohet të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme.

 

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të karakterit të çrregullt.

 

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdet në orët e para të ditës.

 

Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

 

Temperaturat parashikohen: në zona malore -1 deri 12°C në zonat e ulta 4 deri 17°C në zona bregdetare 6 deri 19°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *