Një tjetër përleshje ka ndodhur në shkallët e stadiumit “Arena Kombëtare” gjatë finales së Ligës së Konferencës midis Romës dhe Fejnordit

 

Përplasja ka ndodhur pas golit të shënuar nga skuadra italiane, ku një tifoz i verdhekuqëve u sulmua nga tifozët holandezë.

 

Tifozët përleshen me njëri-tjetrin ndësa kanë ndërhyrë forcat e rendit duke i shoqëruar jashtë stadiumit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *