Tetë persona kanë mbetur të plagosur pas disa të shtënave në Trieste të Italisë, njëri prej të cilëve ndodhet në gjendje të rëndë.

 

Sipas mediave italiane, dyshohet se personat e përfshirë në sherrin që agravoi në përdorimin e armëve ishin shqiptarë nga Kosova dhe Shqipëria. Mësohet se ata janë grindur me njëri-tjetrin për shkak të mosmarrëveshjeve lidhur me punësimin.

 

Fillimisht, ata u përplasën me me sende të forta, por një prej tyre ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar. Në pranga, deri më tani, kanë përfunduar dy persona.

 

2 thoughts on “Përleshje me armë mes shqiptarëve dhe kosovarëve në Itali, 8 të plagosur

  1. Portal i fllliqtë…thuaj mes shqiptarëve, pse po i ndanë? Po e luan rolin e serbit, a? Sa je shpërblyer për këtë titull? Tradhtari i KOMBIT fillon prej sojit tënd!

  2. “Përleshje me armë mes shqiptarëve dhe kosovarëv”, nje artikull qe me te vertet kerkon vemendje, qka qeken keta kosovaret????

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *