Kreu demokrat Lulzim Basha është takuar mesditën e kësaj të marte me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca.

 

Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta ndërkohë që nuk dihet tematika e tij.

 

Më herët Basha zhvilloi një takim me kreun e shtetit Ilir Meta së bashku me aleatët opozitarë në lidhje me ngërçin e Kushtetueses. Gjatë takimit me Metën Basha parashtori edhe njëherë kërkesën e opozitës për zgjdhje të parakohëshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *