Ka përfunduar takimi mes presidentit Ilir Meta dhe krerëve të opozitës joparlamentare.

 

Takimi zgjati rreth 90 minuta dhe në fokus ka qenë kriza politike dhe ngërçi me Kushtetuesen.

 

Takimi u zhvillua me ftesë të Metës ndërsa ishin të pranishëm kreu demokrat Lulzim Basha, ai i LZHK, Dashamir Shehi, I PAA, Agron Duka, I PDK, Nard Ndoka, ai I PNDNJ, Vangjel Dule si dhe Petrit Vasili nga radhët e LSI  dhe Mesila Doda nga PDIU.

 

Përfaqësuesit  e opozitës nuk kanë preferuar të japin detaje mbi diskutimet. Pritet që Presidenca të dal me një njoftim zyrtar mbi takimin ndërsa detaje po ashtu do të jap dhe vetë kreu I PD, Lulzim Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *