Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe Drejtorit për Europën Qëndrore e Lindore të Depratamentit të Shtetit Amerikan, David Kostelancik.

 

Takimi filloi në orën 17:00 dhe u mbyll rreth orës 18:39 ndërsa në fokus të bisedës pritet të ketë qenë kriza politike në vend dhe marrëdhëniet mes dy vendeve.

 

David Kostelancik zhvilloi takime gjatë kësaj të mërkure me kryeparlamentarin Ruçi, kreun demokrat Lulzim Basha, atë të LSI, Monika Kryemadhi si dhe kreun e grupit të PS, Taulant Balla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *