Subscribe

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Kombëtar të Sigurisë që u zhvillua në Presidencë.

 

Mbledhja zgjati afërsisht 1 orë dhe në fokus ka qenë situata e vështirë që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit.

 

Në mbledhje ishte I pranishëm dhe kryeminsitri Edi Rama dhe kreu I Kuvendit Gramzo Ruçi.

 

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurisë marrin pjesë:

Presidenti – Ilir Meta

Kryeministri – Edi Rama

Kryeparlamentari – Gramoz Ruçi

Kryeprokurori – Arta Marku

 

Ministri i Brendshëm – Sandër Lleshaj

Ministri i Drejtësisë – Etilda Gjonaj

Ministrja e Mbrojtjes – Olta Xhaçka

 

Ministrja e Arsimit – Besa Shahini

Ministri i Ekonomisë dhe Financave – Anila Denaj

Ministri i Energjetikës – Belinda Balluku

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë-Ardi Veliu

 

Drejtori i Emergjencave Civile-Haki Çako

Këshilltar i Presidentit të Republikës për Çështjet e Sigurisë Kombëtare-Bahri Shaqiri

Këshilltari Ligjor i Presidentit-Bledar Dervishi

Shef i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura- Bardhyl Kollçaku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *