Përfundon me vetëm nje fitore dhe një gol te shënuar nga Sadiku ëndrra evropiane e Shqipërisë. Hungaria barazoi 3-3 me Portugalinë, në takimin e grupit F të Euro 2016, duke shuar përfundimisht shpresat e kuqezinjve për kalimin e grupit. Pjesa e pare u mbyll ne barazim 1-1, pasi golit te hungarezit Gera, iu përgjigj Nani per Portugalinë. Ne 45 minutat e dyta, hungarezet shënojnë dy here ne Dzudsak,  rezultat ky qe është barazuar nga Ronaldo. Por pavarësisht se nuk mundi te kualifikohej me tej, Kombëtarja Shqiptare ka bere nje paraqitje shumë të mirë në këtë debutim. Djemtë e De Biazit ndonëse me një lojë të mirë, pësuan humbje në dy takimet e para me Zvicrën dhe Francën, por arritën një fitore të madhe me Rumaninë. Ndërkohe te enjten kryeministri Edi Rama ka njoftuar nje pritje festive per djemtë kuq e zi me rastin e paraqitjes se mire ne ketë kampionat europian

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *