Përdhunimi i një vajze të mitur në mirdite nga pesë persona, ka shkaktuar një reagim të fortë dhe zemerim , në opinionin publik.

Gjatë ditës së mërkure dhe këtë të enjte, është kthyer ne një trend tashmë publikimi I fotove të katër përdhunuesve nga personazhe të njohur dhe qytetare në rrjetet sociale nën sloganin: “Përdhunuesit kanë emër, mbiemër dhe fytyre”.

Ngjarja e rëndë dhe e përsëritur ka ndodhur në një hark kohor prej 3 muajsh nga janari në prill.

15 vjecarja e bëri denoncimin vetëm së fundmi, cka coi në arrestimin e këtyre shtetasve: Artan Kaçorri 31 vjeç, Albert Molla 27 vjeç, Ermal Tarazhi 30 vjeç, Nikë Lleshi 44 vjeç dhe shtetasin e mitur me iniciale A.Gj., 17 vjeç që të pestë banues në fshatin Tarazh të Mirditës.

Por organizata të ndryshme për mbrojtjen e të drejtave të grave dhe të fëmijëve pritet që ta shtrijnë më shumë protesten e tyre, duke zhvilluar disa tubime këtë të enjte në disa qytete.

One thought on ““Përdhunuesit kanë emer, mbiemër e fytyrë”/ Sot protesta në disa qytete

  1. Me siguri kan qene gabela se mirditori i vertet te jep besen e ta run ftyren e nuk merren me cnderime

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *