Ish-polici Vesel Veseli dhe mësuesi Shkëlzen Xh., të dyshuar për përdhunimin e një 16-vjeçareje janë lënë të lirë përkohësisht nga Gjykata e Prishtinës.

 

Prokuroria kërkoi ndryshimin e masës në “arrest shtëpie” por një gjë e tillë nuk u morr parasysh nga gjykata.

 

Dy të akuzuarit dyshohet se kanë përdhunuar një vajzë nga Drenasi me inicialet A.G.. Fillimisht ka qenë mësuesi ai që e ka përdhunuar e më pas polici.

 

Rreth këtij rasti janë duke u ndjekur penalisht edhe një avokat dhe një doktor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *