26 vjeçari Evis Zotaj i cili është një ndër autorët e dyshuar të vrasjes makabre të 50-vjeçaren Drita Saliaj në fshatin Gjerbës të Mallakastrës, është dërguar në paraburgim në qytetin e Fierit.

 

Informacionet bëjnë me dije se të burgosurit e tjerë të cilët ndodheshin në këtë institucion, kanë refuzuar të pranojnë Zotajn të vuajë dënimin në sektorin e tyre.

 

Të burgosurit kanë sharë dhe përbuzur 26 vjeçarin për krimin makabër ndaj 50 vjeçares.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi në datën 5 janar në fshatin Gjerbës të Mallakastrës, ku Ervis Zotaj, nipi i burrit të viktimës dhe një tjetër preson, përdhunuan dhe vranë Drita Sliajn, trupin e të cilës e hodhën më pas në një rezervuar me ujë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *