Partia Demokratike ka bërë një parantezë të 5 viteve qeverisje të Partisë Socialiste.

 

Në një postim në “Facebook”, PD teksa e ka cilësaur Shqipërinë si vendin më të varfër të Europës, thekson se gjatë 5 viteve vendi është dominuar nga krimi, droga, kanabizimi dhe pastrimi i parave.

 

“Një vështrim të 5 viteve të qeverisë së rrënimit të shqiptarëve përmes vjedhjes së pasurive publike, lejimit të trafikut të drogës e kanabizimit të vendit, korrupsionit me taksat dhe PPP-të, ministrave të kapur nga krimi i organizuar, pastrimit të parave me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe vjedhjes së tenderave si ai i Unazës së Re me parajsa fiskale! Një Shqipëri më e varfër e më larg Europës!”

Leave a Reply

Your email address will not be published.