Partia Demokratike ka shpallur këtë të shtunë dhe listën e anëtarëve të Kryesisë.

 

Në një deklaratë për mediat, Jemin Gjana bëri publike 15 emrat e anëtarëve e rinj të Kryesisë së PD, te cilet jane si me poshte:

 

Dhurata Cupi

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Eno Bozdo

Flamur Noka

Fadbardh Kadilli

Florion Mima

Grida Duma

Izmira Ulqinaku

Jamarbër Malltezi

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Jorida Tabaku

Tomor Alizoti

Kreshnik Çollaku

 

Kreytari i Komisionit Zgjedhor të PD, Jemin Gjana bëri me dije se Ervin Salianji, Aldo Bumçi, Roland Bejko, Gerti Bogdani dhe Luçiano Boçi u përjashtuan nga lista për shkak të respektimit të barazisë gjinore.

 

Gjana tha sa ata u zëvendësuan nga Izmira Ulqinaku, Orjola Pampuri, Dhurata Çupi dhe Grida Duma, të cilat dhe pse nuk I kishin votat e mjaftueshme u përzgjodhën për shkak të statutit të PD I cili kërkon që të respektohet barazia gjinore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *