Subscribe

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur jashtë ambienteve të Parlamentit për protestën që ai dhe PD lajmeruan se do te zhvillojne në 7 korrik.

 

I pyetur nëse LSI do t’i bashkohet protestës, Berisha tha se kjo është një protestë e të gjithë shqiptarëve.

 

Sirenat e alarmit për Shqipërinë në rrezik po bien në të katër anët e vendit.Mbrëmë në një tryezë me drejtues, aktivistë të shoqërisë civile, personalitete të mirënjohur në këtë fushë, mendoj se kryefjala e asaj tryeze të jashtëzakonshme, të paparë ndonjëherë, ishte një dhe vetëm një: protestë, protestë dhe vetëm protestë.
Qytetarët shqiptarë, duke filluar nga interesi i tyre kombëtar, tek shëndeti, vendi i punës, xhepat e tyre, ndjejnë se janë në rrezik të madh, ndjejnë një thirrje të brendshme se duhet me çdo kusht t’i dalin zot vetes, të marrin në dorë fatin etyre dhe të fëmijëve të tyre.Kjo protestë është e hapur për të gjithë shqiptarët dhe është në 7 korrik në ora 7 e darkës. Në Tiranë, në sheshin e saj më të mëdha. Tirana e tëra do derdhet…Para shqiptarëve në radhë të parë dhe do të protestohet ndaj qeverisë, parlamentit. Mund t’u them se me vendosjen e monizmit, dhe zhdukjen e check and balance, kushtetutshmëria ka rënë.

 

 

Berisha nuk saktesoi nese protesta do te jete e vetmja apo do te kete edhe te tjera pas dates 7 korrik.

 

…Do vendoset nëse do jetë protesta e vetme gjatë verës. Aty buroi nga shpirti i pjesëmarrësve një koalicion i paparë me shoqërinë civile.
…Me drejtuesit e lartë të PD është konsultuar data e protestës, por data i është lënë nderi, sepse kishte një takim me shoqërinë civile, dhe kjo nuk është vetëm protestë e PD, por e PD dhe shoqërisë civile. Duhej që data të gjente një miratim të plotë nga shoqëria civile. Ju e patë se si u duartrokit.
Rama nuk është larguar, por do të largohet.

One thought on “PD protestë të madhe në 7 korrik/ Berisha: Protesta e hapur për LSI dhe për gjithë shqiptarët

  1. O popull mos humbisni energji me Sali Berishen
    America dhe Europa po e thot hapur ky njeri nuk ka me vlera Non Grada
    Sot na duhet nje ortenative e re
    Fryma popullore

Leave a Reply

Your email address will not be published.