Ish deputeti i PD-së Xhemal Gjunkshi ka denoncuar dhunën e ushtruar këtë të premte në përplasjet mes policisë dhe qytetarëve në  bulevardin e Peshkopisë.

 

Gjunkshi është shprehur se mes të dhunuarve në Peshkopi nga forcat RENEA është edhe një gazetar i cili ka qenë duke filmuar.

 

Sipas PD-së gazetari në momentin e dhunimit ka qenë duke xhiruar me telefonin e tij një operacion për arrestimin e disa personave në pedonale të qytetit, kur një efektiv i RENEA-s e ka goditur me qytën e automatikut në këmbë dhe në krah dhe i ka thyer telefonin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *