PD dorëzon listën e anëtarëve të KZAZ per zgjedhjet lokale te 14 majit.

 

Ka qenë Sekretari i Përgjithshëm i PD z. Gazment Bardhi që ka dorëzuar listën e plotë të anëtarëve dhe sekeetarave të KZAZ për zgjedhjet vendore .

 

Levizja e grupit Basha-Alibeaj-Bardhi qe zyrtarisht drejtojne PD-ne, vjen pak pasi grupi i Berishes gjithashtu kishte derguar ne KQZ nje liste me emra kandidatesh per te qene anetare te KZAZ si perfaqesues te partise demokratike.

 

E megjithate KQZ njeh ligjerisht ne krye te PD, Lulzim Bashen, persa kohe ende nuk ka nje vendim te formes se prere te gjykates pasi dy grupimet jane  ne gjyq per kete gje.

 

Deri tani Basha-Alibeaj kane zyrtarizuar disa kandidate ne bashki te caktuara per zgjedhjet e 14 majit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *